//=$this->title?>
![](/erga/thumbs/uploads_5ba97629-6c00-40f8-87c6-68108d62273c_1140x740.jpg)
Βελτίωση οδού και αντιμετώπιση κατολισθήσεων με παραλλαγές στην Ε.Ο από Ζαχάρω- Αρήνης προς Αρτέμιδα και Μάκιστο, Π.Ε. Ηλείας, Α΄ Φάση
Το έργο αφορά ουσιαστικά τμήμα της επαρχιακής οδού (7) Ζαχάρως – Πλατιάνας του Νομού Ηλείας .
Η προτεινόμενη βελτίωση της εν λόγω οδού που βρίσκεται στο νότιο τμήμα του Νομού Ηλείας, έχει ως αφετηρία την Επαρχιακή οδό Ζαχάρως – Αρήνης μετά την γέφυρα του ρέματος «Μποκαρίνος» και 260 m πριν από την υφιστάμενη διασταύρωση με την Επαρχιακή οδό (7). Το συνολικό μήκος της είναι 6.949,62 μ και πέρας έχει την είσοδο του οικισμού Μάκιστος.
Κοντινότεροι οικισμοί είναι κατά σειρά (από δυτικά προς ανατολικά): Αρήνη 1,5 χλμ. Ανατ., Αρτέμιδα 200 μ. Βόρεια και Μάκιστος στο τέλος του προς μελέτη οδικού τμήματος.