Συγκεκριμένα, η αντιπροσωπεία πρόκειται να επισκεφθεί τον Περιφερειάρχη Δυτικής Ελλάδας, Νεκτάριο Φαρμάκη, το Πανεπιστήμιο Πατρών, τον ΟΛΠΑ Α.Ε., το Αρχαιολογικό Μουσείο Πατρών και τοπικές επιχειρήσεις. Τέλος, πρόκειται να πραγματοποιηθεί ανοιχτή συνάντηση ενδιαφερόμενων μερών μεταξύ αιρετών και εκπροσώπων του επιχειρηματικού κόσμου της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας και της Επαρχίας Fujian την Πέμπτη 25 Ιουλίου στις 9.30π.μ. στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου (Ν.Ε.Ο. Πατρών-Αθηνών 32 Αμερικής, ισόγειο) με στόχο τη σύσφιξη των σχέσεων των δυο μερών σε τομείς όπως επενδύσεις, κατασκευαστικά υλικά, ηλεκτρονικό εμπόριο, ταξιδιωτικές υπηρεσίες, πολιτισμός, ακαδημαϊκά θέματα, επιχειρηματικότητα, αγροδιατροφή κ.ά.. Οι ενδιαφερόμενοι φορείς καθώς και οι τοπικές επιχειρήσεις της Περιφέρειας είναι ευπρόσδεκτοι να συμμετέχουν στη συνάντηση φέροντας προαιρετικά προωθητικές μπροσούρες και μικρά δείγματα των προϊόντων τους.
Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το γραφείο του Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Αχαΐας στα τηλέφωνα 2613 613 398/351 (Αγγελική Κωστοπούλου).